first fixed slider

Všetko pre potreby citlivej pleti

Má vaša pokožka tendenciu reagovať na určité zložky alebo sa zapáli po intenzívnom čistení? Naučte sa, ako predchádzať príznakom podráždenia, pomocou produktov a odborných rád pre citlivú pokožku.

Tipy pre citlivú pleť

 

senstive content block

Uprednostnite neparfumované produkty bez alkoholu

Alkoholy bežne používané v starostlivosti o pleť (cetyl alebo behenyl) majú hydratačné vlastnosti alebo antibakteriálne funkcie (sopropyl alebo etanol), môžu však dehydratovať pokožku a zvýšiť jej citlivosť. Rovnako ako parfémy dodávajú výrobkom príjemnú vôňu a zlepšujú náladu, niektoré môžu vyvolať alergické reakcie alebo podráždenie.

Využite jemné, ale účinné zložky

Receptúry, ktoré sú šetrné k vašej citlivej pokožke, nemusia byť neúčinné. Prírodné zložky, ako je ružová voda, pomôžu vyčistiť, hydratovať a upokojiť pokožku. Ďalším riešením, ktorému môžete dôverovať, je micelárna technológia, ktorá jemne, ale výkonne odstráni nečistoty z vašej pokožky bez toho, aby ste ju museli drsne drhnúť.

utilise gentle content block
patch test content block

Otestujte zloženie nových produktov

Pred použitím čistiaceho, hydratačného alebo iného produktu, ktoré ste nikdy neskúšali, naneste malé množstvo na kúsok pokožky za uchom a počkajte 48 hodín, aby ste zistili, ako vaša pokožka reaguje.