NÁŠ ZÁVÄZOK K UDRŽATEĽNOSTI V 5 KROKOCH

 

step 1

Viac zodpovedne získavaných zdrojov

V rámci našich programov na získavanie surovín posilňujeme postavenie 787 komunít.


Do roku 2025 to bude približne 1000 komunít. 

ZISTIŤ VIAC

Viac prírodných ingrediencií & green science

V roku 2020 dosiahli naše nové alebo renovované produkty starostlivosti o vlasy v priemere 90 % biologickú odbúrateľnosť*.

Do roku 2025 bude 75 % našich ingrediencií v našich nových či renovovaných produktoch starostlivosti o pleť a vlasy obnoviteľných, minerálneho pôvodu alebo z cirkulárnych procesov. 
* Podľa OECD 301 či ekvivalentných testov

ZISTIŤ VIAC

step 2
step 3

Viac recyklovaných a recyklovateľných obalov

V roku 2020 sme vďaka použitiu recyklovaných plastov ušetrili 9 019 ton tzv. prvotných plastov. Od februára 2021 sa všetky nádoby produktov Fructis vyrábajú zo 100 % recyklovaného plastu v Európe a USA.

Do roku 2025 sa budú všetky naše produkty vyrábať zo 100 % recyklovaného plastu, budú 100 % recyklovateľné, znovu naplniteľné alebo opätovne použiteľné.

ZISTIŤ VIAC

Viac obnoviteľných zdrojov energie

Od roku 2005 naše výrobné a distribučné strediská znížili spotrebu vody o 53 % a emisií CO2 o 69 %.

Do roku 2025 bude 100 % našich priemyselných závodov uhlíkovo neutrálnych a budú využívať výlučne obnoviteľnú energiu.

ZISTIŤ VIAC

step 4
step 5

Schválené organizáciou Cruelty Free International

Od marca 2021 sú všetky produkty Garnier oficiálne schválené organizáciou Cruelty Free International, poprednou inštitúciou bojujúcou za ukončenie testovania na zvieratách v rámci programu Leaping Bunny.

ZISTIŤ VIAC

Správa o pokroku pri plnení cieľov udržateľného rozvoja 2020

Aby ste sa mohli dozvedieť viac o našich nových krokoch a pokroku, sprístupnili sme od roku 2019 našu novú Správu o udržateľnosti, na základe ktorej vám poskytujeme transparentné informácie o našej kompletnej ceste smerom k udržateľnosti.

Zistite, aký environmentálny vplyv majú naše produkty

PREČO OCEAN CONSERVANCY?

 

Ocean Conservancy

Pracujeme na ochrane oceánov

Od roku 1986 táto nezisková organizácia a jej dobrovoľníci zozbierali už viac ako 136 000 ton odpadu prostredníctvom svojich medzinárodných aktivít zameraných na upratovanie pobreží, čistenie pláži a vodných tokov po celom svete. 

Dokázali sme to!

21. septembra 2019 sa tímy Garnier na celom svete hrdo pripojili k organizácii Ocean Conservancy v rámci Medzinárodného dňa čistenia pobrežia, aby tak bojovali proti znečisťovaniu oceánov plastmi. Celkovo sa z pláží a vodných tokov po celom svete vyzbieralo 6 ton odpadu.

NAVŠTÍVIŤ STRÁNKU O OCHRANE OCEÁNOV

Beach Waste
Plastics for change

Plastics For Change

Tento rok sme spojili svoje sily s projektom Plastics For Change, aby sme podporili holistický rozvoj komunít zaoberajúcich sa zberom odpadu a zabránili znečisťovaniu oceánu plastmi v Indii.

NAVŠTÍVIŤ STRÁNKU PLASTICS FOR CHANGE