first fixed slider

Čas zakryť odrasty? Všetko vás naučíme!

Či už máte zafarbené celé vlasy alebo máte melír, naučte sa zakrývať odrasty ako profesionál s niektorou z našich permanentných farieb na vlasy.

Základné pravidlá zakrývania odrastov

Farba vlasov je kategorizovaná podľa úrovní a tónov, aby sa výber odtieňa ľahšie identifikoval! "Úrovne" označujú tmavý alebo svetlý odtieň. Úroveň 1 označuje čiernu, zatiaľ čo úroveň 11 označuje extra svetlú blond. Väčšina permanentných farieb vlasov iba upravuje vlasy o 2-3 úrovne, zatiaľ čo odfarbovač môže zosvetliť pramene až na 7 až 8 úrovní. Pre čo najprirodzenejší vzhľad s nenáročnou údržbou je dôležité zostať v 2 úrovniach od vašej prirodzenej farby vlasov. Čím ďalej sa vzďaľujete, tým dramatickejšie budú vaše výsledky, čo znamená, že vaše odrasty môžu byť viditeľné rýchlejšie, než keby ste zostali bližšie k vašej prirodzenej farbe vlasov. Nutrisse, Olia a Color Sensation sú navrhnuté tak, aby vaše vlasy zdvihli až na 2 úrovne, takže môžete prejsť napríklad z tmavo hnedej na svetlo hnedú alebo zo svetlo hnedej na blond, ale nie tak ďaleko ako z čiernej farby na blond. Ak chcete dramatickejšiu zmenu, pozrite sa na naše odtiene High Lift Brown alebo Blonde v Nutrisse Ultra Color, naše melírovacie sady a naše platinové sady. V neposlednom rade pred zakúpením farby vždy skontrolujte políčko, aby ste sa uistili, že odtieň vám poskytne požadovaný výsledok. Na strane balenia sú obrázky s výsledkami pred a po. Porovnajte odtieň na vašich korienkoch (nie vašich končekoch) k obrázku "pred" a môžete očakávať farebný výsledok zobrazený na zadnej strane. Ďalšie profesionálne tipy? Akonáhle si odfarbíte vlasy, ďalšie balenie farby na vlasy vám nezosvetlí vlasy bez odfarbovača, takže sa uistite, či čierna alebo tmavo hnedá pre vás tá pravá, než sa vrhnete do farbenia! Ak sa rozhodujete medzi dvoma odtieňmi, bude najlepšie vyskúšať ten, ktorý je o niečo svetlejší, takže ak sa následne rozhodnete, že chcete vlasy tmavšie, môžete ich neskôr dofarbiť.

Čo použiť

Na zakrytie odrastov nepotrebujete žiadnu špeciálnu súpravu. Stačí naniesť svoju obľúbenú permanentnú farbu! Začnite nanášaním farby iba na svoje korienky, nechajte ju pôsobiť čas uvedený v pokynoch a potom naneste na zvyšok vlasov pre zjednotenie a obnovenie farby.

Kedy zakrývať odrasty

Aj keď farba vlasov odrastá u každého z nás inak, je potrebné brať do úvahy niekoľko všeobecných pravidiel zakrývania odrastov: Pokiaľ máte zafarbené celé vlasy, zafarbite odrasty každých 3 - 6 týždňov. Ak máte melír, zafarbite odrasty každých 4 - 12 týždňov v závislosti od želaného účinku. Pred aplikáciou nezabudnite postupovať podľa pokynov na balení.