Domáce farbenie vlasov: Náš podrobný sprievodca

Ako zafarbiť vlasy do odtieňa, ktorý vás bude inšpirovať? Neváhajte s domácim farbením vlasov. Postupujte podľa nášho jednoduchého a podrobného postupu, ktorý vám zaistí skvelý zážitok z domáceho farbenia vlasov!

KROK 1: Zvoľte správne zloženie
V súčasnej dobe je k dispozícii nepreberné množstvo farieb na vlasy. Farby na vlasy radu Olia boli vyvinuté na olejovej báze a bez amoniaku. Rad Nutrisse je obohatený aj o prírodné oleje.

KROK 2: Príprava je kľúčom k úspechu
Niekoľko dní pred farbením si vlasy neumývajte. Farba preniká do vlasovej štruktúry lepšie, keď sú vlasy mastnejšie. Kým sa pustíte do samotného farbenia, uistite sa, že máte v dosahu všetko, čo budete potrebovať, najmä ochranné rukavice & a štetec na farbenie vlasov. Oblečte si staré tričko alebo si cez plecia prehoďte starý uterák a chráňte aj povrchy v kúpeľni.

KROK 3: Postupujte podľa návodu
Test farby na prameni vlasov je zásadný. Pri vykonávaní testu sa riaďte pokynmi na balení. Ak je v pokynoch uvedené, že máte farbu nechať pôsobiť 20 až 25 minút, nečakajte 40 minút, aby ste dosiahli výraznejší odtieň, pretože tým môžete svoje vlasy poškodiť. Majte na pamäti, že je dôležité naniesť farbu starostlivo na celú hlavu, aby ste dosiahli rovnomerné krytie.

KROK 4:Po farbení doprajte svojim vlasom potrebnú starostlivosť
Po dobu 2 až 3 dní po farbení vlasy neumývajte šampónom. Tým umožníte „uzamknutie“ farby vo vlasových vláknach, takže efekt vydrží dlhšie. Hneď ako začnete vlasy znova umývať, používajte výrobky určené pre farbené vlasy. Ak ste si zvolili farbu, ktorá je oveľa svetlejšia než váš pôvodný odtieň, použite tónovací šampón, aby ste sa vyhli nechcenému oranžovému alebo žltému nádychu.

Ako môžete vidieť, domáceho farbenia vlasov sa nemusíte obávať, ak sa budete riadiť našimi jednoduchými krokmi. Ak máte k dispozícii tú správnu farbu a potrebné vyživujúce produkty, ktoré následne ochránia vaše vlasy, ste pripravení na zmenu!

Virtual Try On

Pozri sa, ako ti budú sedieť farby od Garnier

Vyberanie nového odtieňa nebolo nikdy jednoduchšie! Uži si veľa zábavy so zmenou farby vlasov s pomocou nášho virtuálneho nástroja.

VYSKÚŠAŤ