first fixed slider

Začiatočník vo farbení vlasov? Všetko vás naučíme.

Ak ste si vlasy ešte nikdy nefarbili, prečítajte si nižšie informácie k farbe vlasov 101. Získate základné informácie o úrovniach a tónoch, ako nájsť správny farebný odtieň vlasov a tipy na starostlivosť o váš nový odtieň.

Základné pravidlá farbenia vlasov

Ani blond, ani hnedé, ale niečo medzi. Bronde je dokonalý spôsob, ako rozjasniť svoj vzhľad a zároveň zdôrazniť vašu prirodzenú hnedú farbu vlasov. Ak chcete vytvoriť tento svieži, žiarivý efekt, naneste farbu vo vrstvách. Vyberte oblasť, kde chcete začať s farbou, a aplikujte ju v blízkosti koreňovej oblasti vlasov počnúc spodnou vrstvou. Po aplikácii nechajte pôsobiť a opláchnite podľa pokynov v balení.

Úrovne

Farba vlasov je kategorizovaná podľa úrovní a tónov, aby sa výber odtieňa ľahšie identifikoval! "Úrovne" označujú tmavý alebo svetlý odtieň. Úroveň 1 označuje čiernu, zatiaľ čo úroveň 11 označuje extra svetlú blond. Väčšina permanentných farieb vlasov iba upravuje vlasy o 2-3 úrovne, zatiaľ čo odfarbovač môže zosvetliť pramene až na 7 až 8 úrovní. Pre čo najprirodzenejší vzhľad s nenáročnou údržbou je dôležité zostať v 2 úrovniach od vašej prirodzenej farby vlasov. Čím ďalej sa vzďaľujete, tým dramatickejšie budú vaše výsledky, čo znamená, že vaše odrasty môžu byť viditeľné rýchlejšie, než keby ste zostali bližšie k vašej prirodzenej farbe vlasov. Nutrisse, Olia a Color Sensation sú navrhnuté tak, aby vaše vlasy zdvihli až na 2 úrovne, takže môžete prejsť napríklad z tmavo hnedej na svetlo hnedú alebo zo svetlo hnedej na blond, ale nie tak ďaleko ako z čiernej farby na blond. Ak chcete dramatickejšiu zmenu, pozrite sa na naše odtiene High Lift Brown alebo Blonde v Nutrisse Ultra Color, naše melírovacie sady a naše platinové sady. V neposlednom rade pred zakúpením farby vždy skontrolujte políčko, aby ste sa uistili, že odtieň vám poskytne požadovaný výsledok. Na strane balenia sú obrázky s výsledkami pred a po. Porovnajte odtieň na vašich korienkoch (nie vašich končekoch) k obrázku "pred" a môžete očakávať farebný výsledok zobrazený na zadnej strane. Ďalšie profesionálne tipy? Akonáhle si odfarbíte vlasy, ďalšie balenie farby na vlasy vám nezosvetlí vlasy bez odfarbovača, takže sa uistite, či čierna alebo tmavo hnedá pre vás tá pravá, než sa vrhnete do farbenia! Ak sa rozhodujete medzi dvoma odtieňmi, bude najlepšie vyskúšať ten, ktorý je o niečo svetlejší, takže ak sa následne rozhodnete, že chcete vlasy tmavšie, môžete ich neskôr dofarbiť.

Tóny

Tóny sú označované ako teplé, chladné, červené alebo prírodné. Výber správneho tónu je kľúčom k dosiahnutiu najlepšieho odtieňa. Chladné tóny, ako je popolavá, platina alebo champagne, môžu pôsobiť proti mosadzným efektom, najmä ak sa vlasy zosvetľujú, a skvele dopĺňajú chladné tóny pleti. Teplé tóny, ako je zlatá alebo bronzová, môžu rozjasniť váš celkový vzhľad, najmä ak máte teplý tón pleti. Červené odtiene môžu byť chladné alebo teplé. Ak sa pozeráte na mahagón, vínovú alebo fialovú, sú tieto odtiene skôr chladné, zatiaľ čo medené odtiene budú viac teplé. Prirodzené alebo neutrálne tóny sú práve také, ktoré nie sú príliš teplé alebo chladné, a možno ich ľahko rozpoznať tým, že v názve nemajú popis tónov, ako je "tmavo hnedý prirodzený odtieň", čo je bezpečná stávka, ktorá poskytuje najlepšie zakrytie šedín.

Udržiavanie farby vlasov

Ako často by ste mali obnovovať farbu záleží na tom, ako rýchlo vaše vlasy rastú, koľko šedín máte a koľko úrovní odtieňov od svojej prirodzenej farby ste si zafarbili vlasy. Všeobecne povedané, korienky by ste mali dofarbiť každých 4-6 týždňov. A nezabudnite použiť šampón a kondicionér špeciálne vytvorený pre farbené vlasy.