first fixed slider

Všetko pre farbenie celých vlasov

Či už chcete prejsť na úplne nový odtieň alebo zmeniť tón vašej aktuálnej farby, prečítajte si naše jednoduché tipy, ako zvládnuť umenie domáceho farbenia celých vlasov.

Kto by mal farbiť celé vlasy

Ak ste si nikdy nefarbili vlasy, vlasy neboli zafarbené 3 a viac mesiacov alebo sú vlasy zafarbené, ale chcete ich stmaviť, mali by ste postupovať podľa pokynov pre farbenie celých vlasov. V opačnom prípade by ste sa pravdepodobne mali riadiť pokynmi pre zakrytie odrastov. Upozorňujeme, že ak sú vaše vlasy už zafarbené, naše tradičné farby na vlasy nemôžu účinne zosvetľovať predtým zafarbené vlasy. Iba odfarbovače alebo farby špeciálne určené na odstránenie farby dokážu zosvetliť farbené vlasy.

Farbenie celých vlasov 101

Kedykoľvek si vlasy zafarbíte, mali by ste porovnať svoj počiatočný stav s obrázkami na bočnej strane balenia, aby ste mali jasnú predstavu o tom, aký bude váš konečný farebný výsledok. Aby ste dosiahli čo najpresnejšie porovnanie, je dôležité porovnať svoje korienky a nie svoje končeky s obrázkom „pred“ na balení.

Vyberte si farbu, ktorá svedčí tónu vašej pleti

Ak sú vaše žily na koži viditeľné na modro, vyzeráte najlepšie v strieborných šperkoch a zelené, modré a fialové oblečenie vám pristane najviac, máte pravdepodobne chladný tón pleti. Hnedé, čierne a blond odtiene vlasov v popolavom tóne na vás budú vyzerať skvele. Hľadáte červenú farbu? Vyskúšajte chladné červené farby, ako napríklad tie s vínovými tónmi. Ak vaše žily vyzerajú skôr zeleno než modro, vyzeráte najlepšie v zlatých šperkoch a šatách v zemitých farbách, potom pravdepodobne budete mať teplý tón pleti. Pozrite sa na hnedé, čierne a blond odtiene vlasov sa slovami ako "zlato" alebo "mahagón" v názve. Pri červených odtieňov vás najlepšie doplnia medené a gaštanové tóny.

Starostlivo dodržiavajte pokyny pre aplikáciu

Čítajte a dodržiavajte pokyny, ktoré sú dodávané s farbou vlasov, aby ste dosiahli najlepšie výsledky. Zahŕňa to vykonanie testu kožnej znášanlivosti najmenej 48 hodín pred farbením vlasov, zmiešanie všetkých požadovaných zložiek a pôsobenie farby po dobu, ktorá je uvedená v pokynoch v balení - nie kratšie ani dlhšie.

Nefarbite vlasy, ktoré boli chemicky ošetrené

Či už máte vlasy ošetrené vyrovnávačom, odfarbené alebo melírované, je veľmi dôležité skontrolovať varovania týkajúce sa použitia sady na farbenie vlasov, aby ste vedeli, kedy je ich zafarbenie bezpečné a ako zistiť kompatibilitu odtieňov. Kvôli ochrane vlasov budete možno niekedy musieť počkať až niekoľko týždňov od ošetrenia, kým vlasy zafarbíte. Ak ste na farbenie vlasov použili henu, vaše vlasy sú bohužiaľ nekompatibilné s tradičnou farbou vlasov.