Mastnota a čierne bodky: Čo je ich príčinou a ako si s nimi poradiť?

Verte, že mastná pleť môže byť požehnaním! Prirodzená tvorba mazu udržuje pokožku pružnú a zabraňuje dehydratácii, čo znamená, že vrásky sa začínajú tvoriť omnoho neskôr ako u vašich sestier so suchou pokožkou. Mastná pleť má však sklon k nedokonalostiam, ako sú čierne bodky, vyrážky a dokonca akné - ale prečo? A aký je najlepší spôsob, ako sa o ňu starať?

Čo spôsobuje čierne bodky a škvrny?

Vaše telo prirodzene vytvára kožný maz, ktorý funguje ako ochranná bariéra vašej pleti. Mastné typy pleti zvyčajne produkujú viac kožného mazu, ktorý sa potom môže spojiť s nečistotami z okolitého prostredia, make-upom a odumretými kožnými bunkami, a tým upchávať póry. Vzhľadom na to, že póry majú byť skôr otvorenými diaľnicami než slepými uličkami, po ich zablokovaní sa vytvoria čierne bodky a vyrážky. Našťastie je starostlivosť o mastnú pleť a predchádzanie vzniku čiernych bodiek a škvŕn jednoduchšia, než si myslíte. Nesnažte sa ich mechanicky vytlačiť, tým si akurát spôsobíte zápal a pokožku podráždite. Riešením je naša jednoduchá starostlivosť o pleť.

3 kroky, ako zatočiť s čiernymi bodkami a škvrnami

KROK 1: Vyberte si vhodný čistiaci produkt
Začnite tým, že sa zbavíte všetkých mydiel, ktoré vašu pleť akurát vysušujú, a namiesto toho dôkladne, ráno a večer, pokožku vyčistite vhodným produktom. Zistíte, že výrobky bez obsahu mydla sú dostupné aj vo forme tradičných čistiacich prípravkov. Hľadajte zjemňujúce prípravky, ako sú čistiace gély obsahujúce kyselinu salicylovú, ktorá pomáha odstrániť prebytočný kožný maz a nečistoty. Náš čistiaci gél proti čiernym bodkám Pure Active Charcoal Anti Blackhead Cleansing Gel s obsahom aktívneho uhlia je špeciálne vyvinutý umývací gél na každodenné použitie, ktorý čistí upchaté póry, viditeľne redukuje čierne bodky a odstraňuje prebytočný maz.

KROK 2:Odstráňte odumreté kožné bunky
Exfoliácia je osvedčený spôsob, ako sa zbaviť odumretých kožných buniek a nečistôt, ktorým je pokožka obvykle vystavená. Tým udržíte póry čisté a umožníte tvorbu nových kožných buniek pod pokožkou. Čistiaci gél, peeling a maska v jednom Pure Active 3 in 1 Wash, Scrub & Mask je vďaka svojmu inovatívnemu zloženiu, ktoré využíva prirodzenú silu aktívneho uhlia, vašou tajnou zbraňou aj proti tým najodolnejším čiernym bodkám a škvrnám! Môžete ho použiť nielen ako klasický čistiaci gél, ale aj ako peeling alebo pleťovú masku.

KROK 3: Používajte masky a hydratačné prípravky
Pomocou špeciálnej pleťovej masky môžete pravidelne hĺbkovo čistiť zvyšky nečistôt usadené v póroch. Niektoré masky obsahujú prírodné čistiace prísady, ako je aktívne uhlie alebo íl, ktoré sú vynikajúcimi pomocníkmi a účinne z pokožky odstraňujú prebytočný kožný maz, toxíny a nečistoty. Premýšľajte o týchto ingredienciách ako o miniatúrnych vákuových bankách, ktoré čistia vašu pokožku. Pure Active Charcoal Anti-Blackhhead Peel Off Mask je tekutá zlupovacia maska s aktívnym uhlím, ktorá dokonale priľne k pokožke. Po zaschnutí spoločne s ňou odlúpnete aj všetky nečistoty. Aby ste doviedli svoju každodennú starostlivosť o pleť k dokonalosti, nikdy nezabúdajte na hydratáciu – dokonca aj mastná pleť potrebuje byť hydratovaná, aby správne fungovala. Zvoľte ľahké zloženie, ktoré vašu pokožku zvlhčí a pritom ju nezaťaží nadmerným množstvom oleja.

Vysporiadať sa s mastnou pleťou a čiernymi bodkami a škvrnami nemusí byť zložité – ak sa budete riadiť našimi krokmi, môže to byť rovnako jednoduché ako napočítať do troch.