Všetko pre vaše kučeravé vlasy

Starostlivosť o kučery môže byť jednoduchá. Získajte odborné tipy a objavte trendy techniky na úpravu a udržanie nádherných kučier. Krok číslo 1: Zistite, aký typ kučeravých vlasov máte.

Definujte vaše kučery

 

Vlnité kučery

Vlnité vlasy alebo vlasy typu 2 predstavujú jemné až intenzívne vlny v tvare písmena „S“. Ak chcete maximalizovať svoj vzhľad, naneste ľahký stylingový produkt do vlhkých vlasov. Až dosiahnete želaný vzhľad, vysušte všetku prebytočnú vlahu.

Kučeravé vlasy

Kučeravé vlasy alebo vlasy typu 3 sa prirodzene točia a po natiahnutí sa ako pružina vrátia späť do pôvodného stavu. Aby sa vaše vlasy príliš nelepili, použite stylingový produkt so želé textúrou, vlasy prejdite prstami a potom vytraste. Sú náchylné na krepovatenie, takže ich hydratácia je nevyhnutná.

Špirálové kučery

Špirálové kučery alebo vlasy typu 4 predstavujú husto zvlnené kučery v tvare písmena ,,S", niekedy dokonca „Z“. Textúra vlasov je v rozmedzí od jemných a tenkých, až po drsné a hrubé. Špirálové kučery sú náchylné na dehydratáciu, čomu zabránite tak, že si zaobstaráte hydratačný stylingový produkt, ktorý vlasy nielen tvaruje, ale aj hydratuje.