Problémy kučeravých vlasov: Otázky a odpovede

Ľudia s rovnými vlasmi si často neuvedomujú, že kučery síce môžu vyzerať nádherne, no postarať sa o ne môže byť skutočnou výzvou. Pozreli sme sa na najčastejšie problémy kučeravých vlasov a prinášame niekoľko tipov od vlasových expertov.

Nočná mora menom skrepatené vlasy
Asi viete, že kučeravé vlasy sú veľmi náchylné ku krepovateniu, ale možno neviete, že je to často preto, že sú suché a trpia nedostatkom výživy. Starajte sa o svoje kučery pomocou správneho šampónu – potrebujete jemné a hĺbkovo vyživujúce zloženie.

Najlepší kondicionér pre kučeravé vlasy
Ďalším krokom je kondicionér. Nezabúdajte, že kučery vyžadujú kondicionér viac ako iné typy vlasov, ale aj tak by ste ho vždy mali nanášať len na končeky vlasov a do dĺžok. Tým sa vyhnete nebezpečenstvu mastných korienkov. Aby ste zaistili, že je prípravok nanášaný rovnomerne, použite prsty alebo hrebeň, a pred opláchnutím nechajte kondicionér chvíľu pôsobiť. Dnes už existuje celý nový prístup k starostlivosti o vlasy vďaka kondicionérom s viacúčelovými receptúrami, ako je Garnier Fructis Banana Hair Food. Tento produkt nádherne vonia, je bohatý na vitamíny a môžete ho použiť pred umytím vlasov, ako tradičný kondicionér, hĺbkovú hydratačnú a vyživujúcu masku alebo dokonca ako bezoplachový kondicionér. Vaše kučery budú vďaka nemu žiariť po celý deň!

Ako rozčesať a upraviť kučeravé vlasy
Prvým krokom pre bezproblémové rozčesanie kučeravých vlasov je výber správneho typu kondicionéru. Ďalším jednoduchým pravidlom je používať hrebeň so širokými zubami namiesto kefy a v žiadnom prípade nerozčesávať kučeravé vlasy nasucho. Pri sušení vlasov odporúčame, aby ste sa vyhli fúkaniu – použite špeciálny produkt určený na úpravu kučeravých vlasov, zatiaľ čo sú stále vlhké, a nechajte ich prirodzene schnúť. Najlepšie vám pomôže špeciálne vyvinutý tvarovací krém.

Vďaka týmto užitočným tipom dosiahnete dokonalé kučery raz dva!