first fixed slider

Všetko pre potreby mastnej pleti

Neustále bojujete s prebytočným mazom alebo sa snažíte vyrovnať mastné zóny pleti? Postarajte sa o upchaté póry (a čierne bodky, ktoré sú s nimi spojené) pomocou správnej kombinácie produktov a tipov od odborníkov.

Tipy pre mastnú pleť

 

dont confuse oil with moisture

Nezamieňajte si maz s hydratáciou

Možno vás láka vynechať hydratačné produkty, pretože vaša pokožka je už mastná, avšak maz nehydratuje. Dehydratácia môže v skutočnosti podnietiť žľazy vašej pokožky, aby vytvorili viac mazu. Riešenie? Aplikujte nekomedogénny hydratačný produkt bez obsahu oleja, ktorý zachová potrebnú hydratáciu pokožky aj v najmastnejších zónach bez toho, aby upchal póry.

Odolajte nutkaniu nadmerného umývania tváre

Môžete mať tendenciu odstraňovať mastnotu pleti pomocou vysušujúcich čistiacich produktov alebo intenzívneho peelingovania, to však vyvoláva iba väčšiu produkciu kožného mazu ako prirodzený obranný mechanizmus. Namiesto toho vyhľadajte jemný čistiaci produkt alebo odstraňovač make-upu, ktorý obsahuje kyselinu salicylovú alebo glykolovú, ktorá dokáže odstrániť mastnotu, nečistoty a nánosy.

resist the urge content bloack
keep your face towels and makeup brushes clean

Používajte čisté uteráky a štetce

Čokoľvek, čo denne príde do kontaktu s vašou tvárou, zhromažďuje nečistoty a baktérie, ktoré vám môžu upchávať póry a viesť k podráždeniu alebo vyrážkam. Je potrebné čistiť štetce alebo iné aplikátory make-upu s jemným čistiacim prostriedkom, ako je micelárna čistiaca voda alebo antibakteriálny roztok, a pravidelne si vymieňať uteráky, ktoré používate na tvár.