Od levandule po Lavandin: Výhody a použitie organického esenciálneho oleja

Pre preštudovaní produktov, ktoré využívajú organické esenciálne oleje ste si mohli všimnúť organický lavandínový esenciálny olej. Nenechajte sa zmiasť, nejde o pravopisnú chybu v slove levanduľa - pochádzajú z rovnakej rodiny a zdieľajú niekoľko rovnakých vlastností, ale určite ide o dve odlišné rastliny. Lavandín je kríženec pravej levandule a bodliaka, takže ide o väčšiu rastlinu s väčším kvetom. Keď už viete, čo presne lavandín je, možno by vás zaujímalo, ako vám môže pomôcť organický lavandínový esenciálny olej. Čítajte ďalej a zistite, ako môže táto silná rastlina prospieť vašej beauty rutine!

Starostlivosť o pleť

Organický esenciálny lavandinový olej môžete nájsť v najrôznejších kozmetických produktoch a je na to pádny dôvod! Aktívne látky organického esenciálneho oleja, linalool, linalyl acetate, camphor a cineol, sú vysoko účinné a sú známe vďaka svojim upokojujúcim a protizápalovým vlastnostiam. Esenciálny organický lavandinový olej, ktorý je obsiahnutý v prípravkoch starostlivosti o pleť, prispieva k omladeniu pleti tým, že ju regeneruje a zlepšuje jej pevnosť. Preto rad Garnier Organics používa vo svojich produktoch proti starnutiu esenciálny lavandinový olej. Jedná sa konkrétne o tieto produkty: regeneračný pleťový olej Regenerating Lavandin Smooth & Glow Facial Oil, omladzujúci denný krém Regenerating Lavandin Anti-Age Day Care Cream a omladzujúci očný krém Regenerating Lavandin Anti-Age Eye Care Cream. Napriek svojim silným omladzujúcim účinkom sú tieto produkty obsahujúce esenciálny lavandinový olej dostatočne jemné na to, aby ste ich mohli používať aj na tú najcitlivejšiu pokožku.

Aromaterapia

V porovnaní s levanduľou pravou má esenciálny olej z lavandinu výraznejšiu vôňu, ktorá je sladká a zľahka nasýtená tónmi gáfru. Na rozdiel od tradičných esenciálnych olejov z levandule, ktoré majú skôr upokojujúci efekt, má esenciálny olej z organického lavandinu vďaka vysokému obsahu gáfru stimulujúce účinky. 

A teraz môžete aj vy vyskúšať tento esenciálny olej s podmanivou vôňou!