7 beauty benefitov organického esenciálneho oleja z citrónovej trávy

Aromatická tropická citrónová tráva je pôvodom z Indie a napriek svojmu názvu vlastne nijako nesúvisí s rodom citrusov. Tento čerstvý a ovocný citrónový organický esenciálny olej je silným extraktom s mnohými beauty benefitmi. Organický esenciálny olej z citrónovej trávy je už dávno známy svojimi blahodarnými účinkami - od upokojenia tela i mysle až po čistenie pleti. Objavte úžasné výhody, ktoré poskytuje vašej pleti.

1. Stará o mastnú pokožku
Jedným z najväčších kozmetických prínosov organického oleja z citrónovej trávy je jeho schopnosť redukovať mastnotu a lesk. To je dôvod, prečo sa táto prísada používa v prípravkoch pre starostlivosť o pleť ako prírodná látka so sťahujúcimi účinkami pre obmedzenie nadmernej produkcie kožného mazu.

2. Magická vôňa
Vďaka svojej bohatej sviežej citrusovej vôni sa esenciálny organický olej z citrónovej trávy stal neoddeliteľnou súčasťou kozmetických produktov, ktorým dodáva príťažlivú a výraznú arómu.

3. Anti-aknózne účinky
Po stáročia sa citrónová tráva používala ako prírodný prostriedok na prevenciu infekcie a hojenie rán. Vedecký výskum podporuje toto historické presvedčenie a potvrdzuje, že citrónová tráva má antibakteriálne vlastnosti a v rámci starostlivosti o pleť predstavuje skvelý nástroj na boj proti baktériám spôsobujúcim akné.

4. Antistresový kúpeľ
Množstvo štúdií potvrdilo upokojujúce účinky, ktoré majú aromatické esenciálne oleje na telo aj na dušu. Nádherná vôňa esenciálneho oleja z organickej citrónovej trávy je skvelým spôsobom, ako upokojiť zmysly aj vašu pokožku. 

5. Čistí pokožku
Esenciálny olej z organickej citrónovej trávy má čistiace vlastnosti, vďaka ktorým je vhodný pre starostlivosť o pleť. Pomáha odstrániť nečistoty, detoxikovať pokožku a zanecháva ju čistú a sviežu. 
 
6. Antioxidačné účinky
Antioxidanty pomáhajú neutralizovať škodlivé voľné radikály, ktoré môžu mať na vašu pokožku nepriaznivý vplyv. Ako prírodný antioxidant je esenciálny olej z organickej citrónovej trávy účinným pomocníkom v boji proti voľným radikálom.

7. Podporuje dobrý spánok
Vďaka svojim upokojujúcim vlastnostiam v kombinácii s magickou vôňou vám esenciálny olej z organickej citrónovej trávy pomôže pripraviť sa na pokojný spánok.

Ak chcete pocítiť silu esenciálneho oleja z organickej citrónovej trávy, nájdete ju v detoxikačnom čistiacom géli z radu Garnier Organics  Fresh Lemongrass Detox Gel Wash  a hydratačnom pleťovom kréme Fresh Lemongrass Balancing Moisturiser.