Pleť hlási SOS: Čo zaradiť do svojej každodennej starostlivosti a prečo?

Pokiaľ ide o pleťovú starostlivosť, existujú dva extrémy: ženy, ktoré používajú všetko - majú krém, sérum a balzam na každý problém a stav pleti, a ženy, ktoré sú skôr za jednoduché riešenia - na čistenie pleti si vystačia s obyčajnou vodou z kohútika a maximálne si pred spaním aplikujú nejaký hydratačný krém. Ako teda zistiť, čo presne musíte každý deň používať - a potrebujete vôbec niečo používať?

Hoci je pleť každého z nás jedinečná a rovnako sa líši aj náš denný režim, existujú určité základné pravidlá starostlivosti o pleť. Naštudujte si absolútne základy pleťovej starostlivosti a prečo je taká dôležitá. Nasledujte ich a sľubujeme, že vaša pokožka sa vám za to raz poďakuje.

Pre melírované vlasy
Prvým krokom je v skutočnosti nechať vašu farbu niekoľko mesiacov odrastať. To vám poskytne predstavu o vašej prirodzenej farbe vlasov a budete pripravená na ombre look, ktorý je stále trendy! Odporúčame si tiež nechať vlasy kvalitne zastrihnúť, aby ste sa zbavili poškodených a rozštiepených končekov. A teraz už len nechajte svoje melíry odrastať; po niekoľkých mesiacoch by mali začať miznúť. Ak chcete proces urýchliť, môžete si vlasy nechať každých 8 týždňov o niekoľko tónov stmaviť a dostať sa tak bližšie k vášmu prirodzenému odtieňu, kým všetka pôvodná farba nezmizne.

Pre zosvetlené vlasy
Prvým krokom je opäť nechať vlasy odrastať niekoľko mesiacov alebo aspoň dovtedy, kým neuvidíte prirodzenú farbu vašich vlasov. Ak je medzi vašou prirodzenou farbou vlasov a zosvetlenými končekmi veľký rozdiel, odporúčame na ne aplikovať o niečo tmavšiu farbu, ktorá tento rozdiel zmierni. Ak si chcete vlasy nafarbiť sama, vyberte odtieň, ktorý je o 2 – 3 tóny tmavší ako vaše zosvetlené/odfarbené vlasy. Tu je naozaj dôležité, aby ste vždy zvolili farbu maximálne o 3 odtiene tmavšiu než je vaša aktuálna farba vlasov, inak riskujete, že nedosiahnete želaný výsledok.

Aj keď pravdepodobne nebude možné dosiahnuť rovnakú farbu v jednom kroku, pomôže to zjemniť rozdiel medzi vašimi odrastami a zosvetlenými vlasmi, aby ste mohli postupne nechať odrásť celú pôvodnú farbu. Rad Garnier Nutrisse Hair Colours má na každom balení uvedené farebné spektrum, vďaka ktorému môžete porovnať svoju aktuálnu farbu vlasov s očakávaným výsledkom. Tieto farby sú tiež dostupné v semipermanentnej verzii, takže skutočne dobre prekryjú farbu v prípade, že túžite po rýchlom riešení a chcete preskočiť fázu dorastania.

Je tiež dôležité spomenúť, že výsledok závisí od toho, do akej miery ste v minulosti vaše vlasy zosvetľovali, na porozite vlasov a na ich celkovom stave; je teda možné, že pre dosiahnutie vytúženého tónu budete musieť procedúru absolvovať viackrát (v priebehu dvoch až šiestich mesiacov).

Pre natmavo nafarbené vlasy
Pri tmavších vlasoch bude táto procedúra o niečo zložitejšia a bude pravdepodobne vyžadovať pomoc odborníka, pokiaľ teda nechcete vlasy nechať s gráciou odrastať prirodzene! Tmavšiu farbu budete musieť skutočne odstrániť pomocou odfarbovača, ktorý vaše vlasy zosvetlí. Je naozaj dôležité uvedomiť si, že tmavú permanentnú farbu nemožno jednoducho odstrániť aplikáciou svetlejšej farby; tým na vlasy iba nanesiete ďalšiu vrstvu a sťažíte odstránenie tmavého odtieňa.

Pre sivé vlasy
Ste pripravení vyzdvihnúť svoj nový prirodzený look a nechať vaše sivé vlasy uzrieť svetlo sveta? V tomto prípade nejde ani tak o pridávanie ďalšej farby, ale o to nechať vlasy prirodzene odrastať. Vzhľadom na to, že sa jednotlivé sivé odtiene môžu výrazne líšiť, je takmer nemožné ich spárovať so správnou farbou na vlasy. Ak ste však svetlovlasá, môžete rovnako ako pri blond odtieňoch nechať farbu postupne odrastať a pomocou tmavších odtieňov pomaly stierať rozdiely a prechádzať na svoju prirodzenú farbu.

Vyzbrojená touto radou môžete začať návrat ku svojim koreňom – doslova!