OD SVOJHO ZALOŽENIA V ROKU 1904,

značka Garnier svojím know-how, odbornosťou a výskumom, zahŕňajúcimi viac než celé storočie, ovplyvnila životy mužov a žien po celom svete. Vznikla vo Francúzsku ako skutočný priekopník v starostlivosti o pleť i vlasy a za posledných 100 rokov sa rozvinula natoľko, že sa stala medzinárodne uznávanou kozmetickou značkou.

 • 1904

  ORIGINÁLNA INOVÁCIA

  1904

  ORIGINÁLNA INOVÁCIA

  Príbeh značky sa začína písať v salóne kaderníka Alfreda Amoura Garniera vo francúzskom Blois.
  V roku 1904 vyvinul 1. rastlinné tonikum pre zdravé a krásne vlasy: Lotion Garnier.
  Prípravok sa, ako riešenie proti vypadávaniu vlasov a lupinám, veľmi rýchlo stal bestsellerom.

 • 1925 - 1944

  KOMPLETNÁ KOZMETICKÁ ZNAČKA

  1925 - 1944

  KOMPLETNÁ KOZMETICKÁ ZNAČKA

  V priebehu rokov 1925 až 1944 bolo uvedených 5 nových produktov. Garnier rozširuje svoju ponuku s Eau de beauté Garnier – 1. pleťovým prípravkom na ošetrenie všetkých problémov pokožky - a ďalšími produktmi: Pétrole Garnier, Sulfo Garnier, Eau de bleuet Garnier a Shampooing Garnier.
  Ucelený rad vlasových a pleťových produktov sprevádza slogan: „Krásne vlasy. Zamatovo jemná pleť.“

 • 1935

  Ambre Solaire: ZRODENIE IKONY

  1935

  Ambre Solaire: ZRODENIE IKONY

  V roku 1935, Ambre Solaire predstavuje 1. olej na opaľovanie s ochranným filtrom. Produkt, dostupný najskôr na Francúzskej Riviére, sa v roku 1936 začal predávať po celej krajine, práve v čase, kedy Francúzsko zaviedlo prvé platené dovolenky.
  Produkt Ambre Solaire sa dokonale zosúladil s dobou a okamžite sa stal symbolom prázdnin, pláže, pohody a modernej, sebavedomej ženskosti.

 • 1946

  HISTORICKÝ HVIEZDNY produkt

  1946

  HISTORICKÝ HVIEZDNY produkt

  1. produkt s výťažkom z kostnej drene na výživu, posilnenie a revitalizáciu vlasov. Rad bol ďalej rozšírený a predával sa v rokoch 1946 až 1982.

 • 1960

  1. DOMÁCA FARBA na vlasy

  1960

  1. DOMÁCA FARBA na vlasy

  Vďaka Belle Color, 1. domácej farbe na vlasy, ženy zistili, že si môžu svoje vlasy zafarbiť samy, bezpečne a jednoducho.
  Okrem krytia šedín, Belle Color predstavovala tiež prostriedok, ako ženy mohli premeniť svoje vlasy na skutočný módny objekt, podobne ako oblečenie, či doplnky.

 • 1982

  ultra doux: UTLRA JEMNÉ RECEPTÚRY
  PRE PRIRODZENE
  KRAJŠIE VLASY

  1982

  ultra doux: UTLRA JEMNÉ RECEPTÚRY
  PRE PRIRODZENE
  KRAJŠIE VLASY

  1. rad ultra jemných, rastlinných šampónov, určený pre všetky typy vlasov. Prvé 4 receptúry obsahovali pšeničné klíčky, lipové listy, rumanček a žihľavu.

 • 1995

  GLOBALIZÁCIA

  1995

  GLOBALIZÁCIA

  Od roku 1995 sa Garnier stal medzinárodnou značkou, pričom zaujal pozíciu popredného hráča na svetom kozmetickom trhu.
  Dnes sa nachádza vo viac než 120 krajinách sveta a ponúka produkty vyvinuté pre špecifické potreby žien i mužov v rámci starostlivosti o pleť i vlasy.

 • 1996

  Fructis: SVETOZNÁME
  ZELENÉ BALENIE

  1996

  Fructis: SVETOZNÁME
  ZELENÉ BALENIE

  1. posilňujúci šampón Fructis s aktívnymi ingredienciami z ovocia vyvolal na trhu vlasovej kozmetiky svojím slávnym zeleným balením revolúciu. Rad čerpá silu z prírody na dosiahnutie silnejších, hustejších a zdravo sa lesknúcich vlasov.

 • 1998

  nutrisse: VYŽIVENÉ VLASY,
  KRAJŠIA FARBA

  1998

  nutrisse: VYŽIVENÉ VLASY,
  KRAJŠIA FARBA

  Na základe presvečenia, že krásna farba vlasov je výsledkom kvalitnej starostlivosti, Garnier uvádza farbu na vlasy Nutrisse. Tá, vďaka vyživujúcim ovocným olejom a krémovej textúre, ponúka štýlové odtiene, 100% krytie šedín a výsledok zmyselne krásnych vlasov.

 • 2011

  NOVÁ GENERÁCIA
  STAROSTLIVOSTI O PLEŤ:
  BB krém

  2011

  NOVÁ GENERÁCIA
  STAROSTLIVOSTI O PLEŤ:
  BB Krém

  Značka Garnier, inšpirovaná ázijskými skrášľujúcimi krémami tzv. „blemish balms“, uvádza svoj prvý BB krém, vyvinutý špeciálne pre kaukazský typ pleti, ktorý predstavuje novú generáciu starostlivosti o pleť s okamžite viditeľnými výsledkami a zároveň dlhodobým ošetrujúcim účinkom v jednom kroku.
  BB krémy uľahčujú a urýchľujú každodenný rituál starostlivosti o pleť, pričom v 1 produkte spájajú 5 riešení na vyhladenie, hydratáciu, korekciu, rozjasnenie a ochranu pleti.

 • 2012

  olia: SILA OLEJOV

  2012

  olia: SILA OLEJOV

  Farba na vlasy Olia, založená na ošetrujúcej sile olejov, umožňuje dosiahnuť výnimočnú farbu a lepšiu kvalitu vlasov: vlas je trikrát lesklejší než pred farbením s farbou Olia.

 • 2013

  ABSOLÚTNA SÚČASŤ VAŠEJ KÚPEĽNE: MICELÁRNA VODA

  2013

  ABSOLÚTNA SÚČASŤ VAŠEJ KÚPEĽNE: MICELÁRNA VODA

  Garnier predstavuje svoju prvú čistiacu micelárnu vodu, multifunkčný produkt na čistenie a odličovanie všetkých partií tváre, vhodný pre všetky typy pleti vrátane citlivej.

 • 2014

  NOVÝ PRÍSTUP K NOČNEJ PLEŤOVEJ STAROSTLIVOSTI: MIRACLE SLEEPING CREAM

  2014

  NOVÝ PRÍSTUP K NOČNEJ PLEŤOVEJ STAROSTLIVOSTI: MIRACLE SLEEPING CREAM

  Garnier vytvára svoj prvý krém proti únave a starnutiu pleti. Vďaka zloženiu obohatenému o účinné látky, ktoré bojujú proti prejavom únavy a revolučnej samovyhladzujúcej textúre, Miracle Sleeping Cream uľahčuje a zlepšuje život žien.