Polyfenoly patria do skupiny molekúl bohatých na vitamín E a sú vysoko cenené pre svoje antioxidačné vlastnosti. Predstavme si najlepších priateľov vlasov.

Využitie ovocia s bohatým obsahom polyfenolov


Polyfenoly majú antioxidačné vlastnosti s účinkom proti starnutiu, čím pomáhajú dosiahnuť pevnejšiu a pružnejšiu pleť, a súčasne jej dodať žiarivosť a jas. Práve preto sa stále častejšie používajú v zložení kozmetických prípravkov.
Ovocie bohaté na polyfenoly, ako granátové jablko či bobule acai, je účinným spojencom pri starostlivosti o tvoje vlasy. Proteíny a omega 3, 6 a 9, ktoré sa v polyfenoloch nachádzajú, posilňujú korienky a pomáhajú zabezpečiť zdravú pokožku hlavy. Tým, že sú vlasy hĺbkovo vyživené, sú chránené pred každodenným poškodením. Navyše, využitie vysokého obsahu polyfenolov v granátových jablkách, predstavuje dobrý spôsob ako bojovať s vypadávaním vlasov.

Najlepší priateľ farbených vlasov


Bobule acai ako aj granátové jablko ti umožňujú zachovať žiarivosť a intenzitu farbených vlasov dlhšie vďaka trieslovinám obsiahnutým v ich šupke. Tvoja farba je zvýraznená a vlasy sú krajšie a silnejšie než kedy predtým. Podobne účinný je i olej z jadierok hrozna, ktorý sa môže použiť na všetky typy vlasov. Vlasovým vláknam dodáva výživu a oživuje ich vďaka svojim hydratačným a regeneračným vlastnostiam.


By PureTrend

Copyright: iStock