Granátové jablká, pestované a konzumované už od čias staroveku, oplývajú množstvom predností. Vniknime do ich tajomstiev na dosiahnutie krásnych vlasov.

Granátové jablko - super ovocie


Granátové jablká obsahujú vôbec jeden z najvyšších podielov antioxidantov zo všetkých druhov ovocia a zeleniny. Sú bohaté na polyfenoly - druh trieslovín - a antokyány - druh antioxidantov nachádzajúcich sa v ovocnej šťave a šupke. Ako bonus, granátové jablká sú bohaté na vitamín B6 a vitamín C.
Granátové jablko sa vyberá ako zložka produktov vlasovej starostlivosti pre jeho zvláčňujúce vlastnosti ako aj obsah posilňujúcich proteínov a ovocných kyselín (AHA).

Benefity grantového jablka na vlasy


Vďaka svojmu úžasnému zloženiu dokáže granátové jablko tvoje vlasy skutočne revitalizovať. Rastlinné proteíny sú známe svojou schopnosťou naviazať sa na vlasové vlákno, a tým ho posilniť. Podobne AHA kyseliny, a hlavne kyselina citrónová, pôsobia posilňujúco na vlasové vlákna. A napokon polyfenoly a triesloviny sú známe svojimi antioxidačnými účinkami.

Aké je ďalšie tajomstvo granátového jablka? Chráni farebné pigmenty. Keďže je bohaté na triesloviny (ako i antioxidanty), produkty obsahujúce granátové jablko chránia tvoje vlasy pred vyblednutím a umožňujú, aby si zachovali svoju žiarivú farbu. Pozitívne účinky granátového jablka nájdeš v produktoch určených na farbené vlasy.

Zaradenie granátového jablka do tvojej starostlivosti o vlasy


Či už máš farbené alebo prírodné vlasy, zvoľ si rad produktov obsahujúcich výťažok z granátového jablka a dosiahni nádherné vlasy. Využi výhody vyživujúcich vlastností granátového jablka a jeho vysoký obsah antioxidantov s použitím šampónu, balzamu, masky a séra a dopraj svojim vlasom všetko, čo potrebujú, aby boli skutočne lesklé. Už po prvom použití budú tvoje vlasy pružné a poddajné, a navyše budú hebké a ich farba zvýraznená!


By PureTrend

Copyright: iStock