Lahodné a skvelé pre tvoje vlasy - prečo teda nemať jablká v obľube? Pozrime sa bližšie na ich účinky i to, ako dokážu posilniť lesk tvojich vlasov.

Čo obsahujú jablká?


Jablká sú úžasná pochúťka, no rovnako sú bohaté na množstvo vitamínov i ďalších pozitívnych účinov na tvoje telo. Obsahujú sacharidy s miernym nádychom kyslosti zapríčineným prírodnými kyselinami. Jablká tvorí z 80 % voda, v ktorej sa nachádza viacero minerálov a stopových prvkov: ako draslík, fosfor, zinok, meď či mangán. O nedostatku vitamínov nemôže byť ani reči, keďže už šupka a tiež dužina jablka obsahujú vitamíny C, B a E. Jablká majú tiež širokú škálu antioxidačných zložiek, predovšetkým flavonoidov.

Benefity jabĺk na vlasy


Okrem prínosu na zdravie, sú jablká tiež kľúčom k pohode a kráse tvojich vlasov. Jablková šťava je vynikajúca na ošetrenie oslabených a krehkých vlasov. Na základe toho sa výťažky z jablka pridávajú do zloženia niektorých vlasových produktov, aby podporili vitalitu a lesk vlasov.
Možno to bude znieť ako klasický recept našich babičiek, ale to, že sa vlasy oplachujú jablkovým octom, aby boli lesklé, má svoj dôvod. Úroveň kyslosti nachádzajúca sa v jablkách je blízka tej, ktorá sa prirodzene vyskytuje vo vlasoch.

Jablková vzpruha pre lesklé vlasy


Na dosiahnutie hodvábnejších a lesklejších vlasov, začni šampónom s obsahom koncentrovaných aktívnych zložiek z ovocia vrátane jabĺk. Čím budú tvoje vlasy hebkejšie, tým viac sa budú lesknúť a odrážať svetlo. Použitím šampónu s obsahom jablka a následným ošetrením balzamom a maskou, budú vlasy hodvábnejšie už po troch ošetreniach. S lesklejšími vlasmi si ten rozdiel všimneš.


By PureTrend

Copyright: iStock