Rastlinné oleje, ktoré sa často nachádzajú v produktoch vlasovej starostlivosti, prinášajú poškodeným vlasom ultra výživu.To bezpochyby platí i v prípade jojobového oleja, ktorý je vyhľadávany pre svoju schopnosť riešiť rôzne vlasové problémy. Čítaj ďalej a objav jeho blahodarné účinky.

Jojobový olej: prírodného pôvodu


Tento olej pochádza zo semien jojoby, ktorá sa ľudovo nazýva divoká lieska. Ide o ker, ktorý tradične rastie v oblastiach Južnej Ameriky. Čím sa vyznačuje? Jeho korene, ktoré dokážu dorásť až do dĺžky 30 metrov, mu umožňujú zadržať vlhkosť z hĺbky pod zemou a prežiť i v tomto nesmierne suchom podnebí.

Jojoba olej: vyvažujúce a vyživujúce účinky pre vaše vlasy


Vďaka tomu, že je, podobne ako maz prirodzene sa tvoriaci v ľudskom tele, bohatý na mono-nenasýtené mastné kyseliny, jojobový olej pôsobí v dokonalej harmóni s vlasmi i pokožkou. Jeho anti-seboroický účinok vyvažuje mastné korienky, kým jeho olejový obsah je zároveň ideálny pre suché, mdlé vlasy so sklonom k lámaniu. Navyše, jojobový olej pôsobí ako ochranná bariéra proti vysušujúcemu vplyvu slnka. Ošetruj svoje vlasy rozumne a uisti sa, že nosíš jojobový olej vo svojej plážovej taške. Tak si môžeš užívať slniečko, a zároveň chrániť vlasy pred poškodením.

Ako jojobový olej používať?


Sú tvoje vlasy dehydratované? Ak áno, použi jojobový olej do dĺžok raz týždenne ako masku. Nechaj jeho zázračnú silu pôsobiť minimálne hodinu, potom opláchni. Ako alternatívu si môžeš zvoliť rad vlasových produktov bohatých na jojobový olej, bambucké maslo a iné rastlinné oleje, ktoré sú ideálne na uzamknutie hydratácie v každom jednom vlasovom vlákne.
Pokiaľ majú tvoje vlasy sklon k masteniu, nanes si pár kvapiek jojobového oleja priamo do oblasti korienkov a vmasíruj končekmi prstov. Nechaj pôsobiť 20 minút, a následne použi jemný šampón na odstránenie zvyškov. Posledný tip: môžeš pridať tiež 5 až 10 kvapiek oleja z grepu, citrónu či zeleného čaju, ktoré sú známe svojimi ozdravujúcimi a čistiacimi vlastnosťami.


By PureTrend

Copyright: iStock