Arganový olej, používaný berberskými ženami po celé stáročia, vyživuje namáhané vlasy. Aké zázračné vlastnosti v sebe táto zložka ukrýva a aké je jej použitie pri regenerácii suchých prameňov?

Arganový olej - tekuté zlato marockých žien.


Arganový olej sa získava z orechov arganu, stromu pochádzajúceho z vyprahnutých oblastí severozápadného Maroka. Podobne ako u iných orechov, pod ich šupkou a mäsitou dužinou sa ukrývajú jedno až tri jadierka nazývané tiež ako arganové mandle. Tie sa zozbierajú, vysušia na slnku a následne lisujú za studena, čím sa získa drahocenný elixír - arganový olej. Na 1 liter oleja je potrebných približne 6 až 7 kg jadierok (či 40 kg plodov arganu), čo vysvetľuje, prečo je taký vzácny a žiadaný.

Arganový olej: vyživujúce a regeneračné vlastnosti pre suché vlasy


Arganový olej, bohatý na nenasýtené mastné kyseliny a vitamín E, priam prekypuje hydratačnými, revitalizačnými a zjemňujúcim účinkami na tvoje vlasy. Zároveň je extrémne vyživujúci, bojuje proti vonkajším agresívnym vplyvom a obnovuje žiarivý lesk mdlých a suchých vlasov. Pri pravidelnom používaní vdýchne tvojim vlasom nový život.

Ako sa arganový olej používa?


Trápia ťa suché dĺžky vlasov a rozštiepené končeky? Nedokážeš upraviť svoje drsné kadere? Spľasnú ti vlasy po fúkanej za menej než 3 hodiny? Začni používať rad prispôsobený špeciálne na rovné vlasy. Zloženie, obohatené o arganový olej v kombinácii s fytokeratínom, je ideálne na dosiahnutie hydratácie, zlepšenie zdravia tvojich vlasov a dlhotrvajúceho uhladenia vďaka jeho trojitému účinku: proti krepovitosti, statickému náboju a vlhkosti.

Profesionálny tip: večer pred plánovaným umývaním vlasov si ošetri vlasy maskou obsahujúcou čistý arganový olej. Po nanesení ich zabaľ do teplého uteráka a nechaj pôsobiť cez noc. Nasledujúce ráno si vlasy len jednoducho zmy šampónom a odstráň zvyšky produktu. Výsledok? Hodvábne hebké vlasy, ktoré sa dajú tak ľahko upraviť!


By PureTrend

Copyright: iStock