Amla olej, známy z ajurvédskej medicíny ako jedna z najúčinnejších prírodných, obnovujúcich a regeneračných zložiek, je vynikajúci na poškodené vlasy. Pozrime sa na tento zázračný olej bližšie!

Čo je to amla olej?


Amla je indický strom s rovnomenným ovocím, ktorý je známy tiež ako indický egreš. Ovocie sa najprv vysuší, následne rozdrví a premení na jemný prášok, ktorý sa mieša s rastlinným olejom, čím vznikne amla olej. Ako starodávna indická medicína, hojne využívaná ajurvédou, oplýva vlastnosťami posilňujúcimi telo i poškodené vlasy. Indovia tradične používajú amla olej, aby podporili rast svojich vlasov.

Aké benefity prináša amla olej tvojim vlasom?


Amla olej, bohatý na vitamíny A a E, triesloviny a flavonoidy, je ideálny na hĺbkovú hydratáciu poškodených vlasov. Pôsobí ultra-regeneračne, vlasy napráva zvnútra, zaceľuje a uhladzuje rozštiepené končeky. No tým sa jeho pozitívne účinky nekončia! Okrem posilňujúceho účinku je rovnako známy stimuláciou vlasového folikulu, aby vlas rástol rýchlejšie, a ochranou pred ďalším vypadávaním.

Ako amla olej používať pri regenerácii veľmi poškodených vlasov?


Ak si profík na výrobu vlastných vlasových kúr, skús to ako Indovia a ošetri svoje vlasy maskou s amla olejom. Ďalšou možnosťou ako vrátiť svoje mdlo vyzerajúce vlasy späť do formy, je vyskúšať naše šampóny a balzamy obohatené o Keraphyll a amla olej. V tomto type zloženia nájdeš všetky jeho benefity, ktoré sú perfektné na posilnenie a regeneráciu poškodených vlasov zvnútra. A takisto zvonka zaznamenáš zvýšený lesk a uhladenie vlasov.
Profesionálny tip na vlastnú vlasovú kúru: do starostlivosti o vlasy pridaj tiež sérum, ktoré na rozštiepené končeky pôsobí ako ochranná bariéra. Použi 2 až 3 dávky pumpičky, rozohrej v dlaniach a nanes do čerstvo umytých, uterákom vysušených vlasov. Zameraj sa pritom na poškodené stredné časti a konce. Potom si účes uprav ako zvyčajne a uvidíš okamžitý rozdiel!


By PureTrend

Copyright: iStock