Lupín sa dá zbaviť, ak si zvolíš superstar medzi zložkami proti lupinám - pyritión zinku. Poďme si naň posvietiť bližšie.

Odkiaľ sa lupiny berú?


Lupiny spôsobuje to, keď sa bunky vo vlasovej pokožke príliš rýchlo obnovujú. Tento proces podporuje druh kvasinky (malassezia), ktorá sa v pokožke prirodzene vyskytuje. Jej účinok spôsobuje, že zrýchlene vyprodukované nové bunky sa spájajú s odumretými bunkami, a tým sa hromadia na povrchu pokožky hlavy. A práve tento proces nahromadených buniek spolu s kvasinkami spôsobuje výskyt lupín. Lupiny sa zvyknú bežne objavovať v období stresu či zmene pH prostredia vlasovej pokožky. Tá môže následne zapríčiniť množenie kvasiniek a baktérií.

Pyritión zinku: hviezdna zložka produktov proti lupinám


Zlúčením pyridínu a zinku, spolu s atómami kyslíka a síry, predstavuje táto antibakteriálna a anti-fungicídna hviezdna ingrediencia kľúčovú súčasť šampónov proti lupinám. Pyritión zinku redukuje množstvo kvasiniek v pokožke hlavy a bojuje proti príčine lupín - čiže množeniu mikroorganizmov malassezia.
Jeho účinok proti lupinám je dvojaký, keďže zároveň obmedzuje zvyšovanie nerovnováhy, ktorá tvorbu lupín spôsobuje. Pyritión zinku obnovuje funkciu ochrannej bariéry vlasovej pokožky.

Pyritión zinku: výsledky už od úplne prvého ošetrenia


Dobrá správa: Pokiaľ ťa trápia lupiny, šampóny obsahujúce pyritión zinku účinkujú už po prvom umytí. Postupne sú šupinky eliminované, tvorba buniek vo vlasovej pokožke sa dostáva do rovnováhy, čo jej umožňuje zachovať si funkciu bariéry a pokožka hlavy je vyčistená. A to nie je všetko, tvoje vlasy budú zdravé a súčasne žiarivé!


By PureTrend

Copyright: iStock