Zdajú sa ti tvoje vlasy suché a poškodené? Mohol by byť avokádový olej riešením ako ich posilniť a dodať im žiarivosť? Poďme spolu preskúmať tento zázrak - kľúč k zdravo vyzerajúcim vlasom, ktorý musíš vyskúšať!

Čo je avokádový olej?


Avokádo je plod stromu pochádzajúceho z Mexika. Pestuje sa v tropických oblastiach od Afriky až po Ameriku a dokonca i v Stredomorí. Jeho názov je odvodený od aztéckeho slova ""ahucatl"". Už starí Aztékovia objavili benefity avokádového oleja, ktorý používali na ochranu pokožky pred vysušovaním a na výživu svojich vlasov.

Aké výhody prináša používanie avokádového oleja na vlasy?


Avokádový olej, bohatý na vitamíny, karotenoidy, omega 6 a 9 a ďalšie vyživujúce zložky, je známy svojimi regeneračnými vlastnosťami. Vďaka svojmu genetickému zloženiu posilňuje vlasy, podporuje ich rast a dodáva hydratáciu, ktorá je základom zdravých, lesklých vlasov. Štúdie preukázali, že avokádový olej uhladzuje vlasové vlákna a pomáha, aby vlasy pôsobili žiarivejšie a hebkejšie než kedykoľvek predtým.
Tento hypoalergénny rastlinný olej zjemňuje vlasové vlákna zvnútra, hĺbkovo ich vyživuje, čím uľahčuje úpravu vlasov a zachováva ich prirodzenú pružnosť.
A nakoniec ešte jedna z výhod avokádového oleja: Fytosteroly, ktoré pôsobia ako filter na ochranu pred škodlivými UV lúčmi. Skrátka, tento olej by mal byť pre suché vlasy s potrebou hĺbkovej výživy nevyhnutnou súčasťou kúpeľne.

Ako sa avokádový olej používa?


Tento zázračný olej je skvelý na každodennú starostlivosť o suché vlasy. A kde môžeš túto špeciálnu zložku nájsť? Produktové rady určené špeciálne pre suché, kučeravé vlasy zvyknú často obsahovať avokádový olej.
Profesionálny tip: Masku s avokádom aplikuj do dĺžok vlasov, zabaľ ich do horúceho uteráka a nechaj pôsobiť niekoľko hodín pred opláchnutím teplou vodou.
Okrem toho, pred fúkaním siahni po kréme, ktorý obsahuje avokádový olej a zároveň i bambucké maslo. V dlaniach zahrej malé množstvo a nanes do vlhkých vlasov pred fénovaním. Nie je nič lepšie ako totálna hydratácia na podporu zdravých, hebkých a lesklých vlasov!


By PureTrend

Copyright: Fotolia