Suché, neposlušné a prirodzene objemné, krepovité vlasy môže byť občas ťažké skrotiť. Všetko, čo potrebuješ, je šetrne a s láskou ošetriť svoju krepovitú hrivu a dodať jej tvar. Pozrime sa spolu bližšie na 3 ingrediencie, ktoré musíš vyskúšať!

Bambucké maslo poskytuje krepovitým vlasom dávku výživy.


Maslovník a jeho plody možno bežne nájsť v západnej Afrike. Sú podobné menším avokádam, po odstránení mäsitej dužiny sa zvnútra vyberú jadrá, ktoré sú bohaté na olej. Z týchto jadier sa získava bambucké maslo pozostávajúce z esenciálnych mastných kyselín a vitamínov A, D, E, vďaka čomu je perfektné na hĺbková výživu a posilnenie krepovitých vlasov s nedostatkom mazu. Často sa používa ako maska, podobne ako maska Oil Repair Intense na dokonalú obnovu vlasových vlákien. Zjemňujúce, ošetrujúce a regeneračné bambucké maslo sa môže nanášať aj na pokožku na zvláčnenie tých najsuchších partií (lakte, kolená, členky) a na redukciu vzhľadu strií. Je to ozajstný zázrak!

Makadamiový olej chráni a posilňuje.


Tak ako väčšina rastlinných olejov i makadamiový olej je skvelý pre krepovité vlasy. Obsahuje 7 omega mastných kyselín, ktoré sa prirodzene nachádzajú v maze produkovanom pokožkou hlavy. A to je tiež dôvod, prečo tento olej ide ruka v ruke s produktmi vlasovej starostlivosti. Vynahrádza tak nedostatok lipidov a podporuje hydratáciu krepovitých vlasov, ktoré sú prirodzene veľmi suché. Ďalšou výhodou je, že pôsobí ako filter chrániaci vlasové vlákna pred UV lúčmi. Uisti sa, že máš fľaštičku oleja toto leto v blízkosti svojho lehátka!

Jojobový olej regeneruje a zjemňuje.


Jojobový olej pochádza zo semien rastliny, ktorá sa ľudovo nazýva divoká lieska, a má veľmi podobnú povahu ako maz tvorený pokožkou hlavy. Preto niet divu, že je ideálnym pomocníkom na regeneráciu krepovitých vlasov, ktoré sa často lámu a vyzerajú mdlo. Všetky tie horúce stylingové pomôcky a chemické narovnávacie procedúry spôsobujú krepovitým vlasom hotovú katastrofu. Hoci sa jojobový olej často vo vlasových produktoch mieša s ďalšími zložkami, ty ho môžeš použiť i samotný a vmasírovať ho do pokožky hlavy. Existuje snáď lepší spôsob ako zjemniť lámavosť a vrátiť svoje vlasy späť do života?!


By PureTrend

Copyright: Getty Images