Čo keby bolo možné posilniť tvoje vlasy použitím prirodzených molekúl? Ceramid spája povrchové šupinky vlasu, a tým ho pomáha chrániť. Poďme si o ňom povedať viac.


Ceramid: bližší pohľad na hlavnú vlasovú molekulu.


Ceramidy sú molekuly prirodzene prítomné vo vlase. Ich úlohou je chrániť vlasové vlákno pred vonkajším poškodením, ako znečistenie a tiež pri fénovaní a žehlení tým, že zlepuje dohromady povrchové šupinky každého vlasu. Tým, že sú navzájom pevne spojené, umožňujú, aby boli tvoje vlasy lesklé, hebké a jednoducho upraviteľné.
Časom sa však prirodzene vyskytujúce ceramidy, na základe poškodenia vonkajšími faktormi, oslabujú a povrch vlasu stráca svoje obranné vlastnosti.

Ceramid ako čerstvá pomoc pre tvoje vlasy


10 rokov výskumu umožnilo Laboratóriám Garnier objaviť biomimetický Ceramid a preukázať jeho účinnosť na oslabených vlasoch. Tento Ceramid je schopný naviazať sa na povrch vlasu a súčasne preniknúť pomedzi šupinky, a tak hĺbkovo pôsobiť vo vnútri vrstiev kutikuly.
Výsledok: vlasové vlákna sú posilnené viac než kedykoľvek predtým.
Táto je zároveň častou súčasťou produktov určených na dodanie vitality jemným a oslabeným vlasom. Čas povedať zbohom rozštiepeným končekom a lámavým vlasom!


By PureTrend

Copyright: iStock