Rastlinný olej s celým radom prospešných vlastností - makadamiový olej je skutočným elixírom pre krásu tvojich vlasov. Objav jeho pôvod, benefity a využitie.

Odkiaľ makadamiový olej pochádza?


Hoci makadamiové orechy pochádzajú zo stromu s anglickým názvom Queensland nut, rastú v oveľa exotickejšom podnebí na Havaji a Kostarike. Zbierajú, až po opadaní, sušia sa, pražia a následne sa z nich za studena lisuje makadamiový olej.

Ktoré zložky makadamiového oleja sú prospešné pre tvoje vlasy?


Makadamiový olej, bohatý na kyselinu olejovú (omega 9), ktorá sa nachádza i v ľudskom tele, pôsobí v dokonalom súzvuku s mazom produkovanom vlasovou pokožkou. Rýchlo sa vstrebáva, nezaťažuje korienky a môže sa použiť i pri masáži pokožky hlavy na aktiváciu mikrocirkulácie a posilnenie vlasov.
Podobne ako ostatné rastlinné oleje, aj makadamiový olej je ideálny pre suché a poškodené vlasy. Je možné ho použiť v čistej forme alebo zmiešaný s krémovou maskou na vlasy s využitím jeho vyživujúcich, zjemňujúcich a regeneračných vlastností.

Ako pravidelne používať makadamiový olej a dosiahnuť krásne vlasy?


Použitie: Pred spaním si vlasy dôkladne ošetri makadamiovým olejom. Potom ich zabaľ do teplého uteráka na zvýšenie absorpcie aktívnych zložiek. Nechaj pôsobiť celú noc, ráno umy jemným šampónom a odstráň prebytok.
Významným benefitom makadamiového oleja je v neposlednom rade to, že poskytuje UV ochranu. Vďaka tomu je ideálny na ochranu tvojich vlasov proti škodlivým účinkom slnka, ako je suchosť, strata elasticity či lesku. Nezabudni si preto na dovolenku pribaliť i svoj vlasový krém s makadamiovým olejom!


By PureTrend

Copyright: iStock