Máš suché, mdlé alebo krehké vlasy? To nie je koniec sveta. Zisti, ako svojim vlasom opäť dodáš život a krásny vzhľad osvojením si správneho ošetrujúceho vlasového rituálu, či už potrebuješ hydratáciu, výživu alebo len ohľaduplnú starostlivosť.

Tajomstvo krásnych, žiarivých vlasov spočíva v tom, aby zostali hydratované rovnako, ako to platí pre pleť (a všeobecne i zvyšok tela). Kým normálnemu typu vlasov postačí jednoducho používať vhodný šampón (na farbené, krehké, rovné či kučeravé vlasy) spolu s balzamom a maskou, suché vlasy si vyžadujú omnoho väčšiu starostlivosť a pozornosť.

Výber správneho radu produktov na ošetrenie tvojich suchých vlasov


Existuje niekoľko rozličných stupňov suchosti vlasov: suché, veľmi suché alebo krepovité. Avšak, v prípade, že máš kučeravé vlasy, ktoré sú zároveň suché, tvoje produkty musia byť hydratačné a vyživujúce súčasne, aby ich skutočne posilnili. Šampón, balzam a vlasové masky, ktoré sú pre tento typ vlasov nevyhnutnosťou, sa často nachádzajú v radoch produktov určených pre ženy so suchými vlasmi. Sú obohatené o bambucké maslo, jojobový, mandľový a makadamiový olej, posilňujú vlasové vlákna s dosiahnutím žiarivých vlasov bez zaťaženia.

Suché vlasy: vyživujúci vlasový rituál (spolu s produktmi) po ktorom tvoj účes prahne.


Čím začať pri pravidelnej starostlivosti o vlasy? Kombináciou správneho šampónu a balzamu. Pokiaľ sú tvoje vlasy suché, táto dvojica ide ruka v ruke. Ako často si máš vlasy umývať? Najlepší rituál: dvakrát do týždňa. Častejšie umývanie môže byť kontraproduktívne a viesť k vysušovaniu tvojich vlasov. Tip značky Garnier ako si pomôcť v prestávkach medzi umývaniami, je skamarátiť sa so suchým šampónom.
Okrem toho, raz do týždňa použi masku (uisti sa, že obsahuje bambucké maslo) a nechaj jej zázračné zloženie pôsobiť hodinu pred opláchnutím. Hodvábna textúra tohto prírodného vlasového masla zatiaľ vyplní tvoje vlasy hydratáciou a vláčnosťou, ktorú beznádejne potrebujú. V prípade, že tvoje suché vlasy potrebujú absolútnu regeneráciu, nechaj masku pôsobiť po celú noc. Nasledujúci deň ti stačí iba dôkladne opláchnuť vlasy a odhaliť hebké a žiarivé vlasy. Ďalším tipom je ošetrenie vlasov intenzívnou horúcou olejovou kúrou, pričom v tomto prípade si budeš musieť vlasy následne umyť šampónom.

Suchý až veľmi suchý typ vlasov: nezabúdaj na bezoplachové produkty!


Pokiaľ majú tvoje vlasy stále pocit, že potrebujú ešte viac vyživiť, vyskúšaj použiť ošetrujúci prípravok bez oplachovania pred fúkaním alebo vysušením voľne na vzduchu. Nanášaj ho rovnako ako stylingový krém. Môžeš skúsiť použiť tiež oleje a prírodné maslá ako mangové, avokádové, bambucké či olej z kvetov tiaré. Vyťaž zo svojho bezoplachového produktu čo najviac tým, že ho v množstve hrášku zahreješ v dlaniach, a následne nanesieš priamo do vlhkých vlasov.


By PureTrend

Copyright: iStock