Olivový olej neslúži len na prípravu chutných jedál. Ženy v Stredomorí ho už po stáročia používali pri starostlivosti o svoje vlasy a pokožku. Chceš sa o jeho blahodarných účinkoch dozvedieť viac?

1 - Olivový olej vyživuje suché vlasy.


Olivový olej, bohatý na obsah tukových zložiek, poskytuje suchým vlasom a rozštiepeným končekom všetky potrebné živiny.
2 možnosti na dosiahnutie optimálnej regenerácie:
- Regeneračná maska s olivovým olejom (môže sa kombinovať s avokádovým olejom alebo bambuckým maslom na zvýšenie účinnosti). Použi ju dvakrát do týždňa po umytí šampónom na vyživu svojich suchých vlasov.
- V prípade extrémne suchých vlasov nanes masku a nechaj ju pôsobiť počas noci. Po zobudení budú tvoje vlasy intenzívne vyživené, zjemnené a lesklejšie než v predošlý večer.

2 - Olivový olej je bohatý na antioxidanty.


Alebo presnejšie, vitamín E! Z tohto dôvodu olivový olej chráni vlasy pred škodlivými látkami v niektorých prípravkoch a spomaľuje proces starnutia vlasu. Aplikuj ho tak, že si súčasne premasíruješ pokožku hlavy, a dodáš tak zdravú dávku antioxidantov, urýchliš rast a posilníš vlasy ako nikdy predtým!

3 - Olivový olej stimuluje rast vlasov.


Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku, olivový olej odstraňuje z pokožky hlavy všetko, čo ju dusí (prebytok mazu či lupiny), čím jej poskytuje lepšie okysličenie, a tým i vyššiu odolnosť proti poškodeniu. To je tiež jeden z hlavných dôvodov, prečo sa olivový olej odporúča na masáž pokožky hlavy. Môžeš ho kombinovať s ricínovým olejom, ktorý je známy tým, že zvyšuje rast vlasov.

4 - Olivový olej pomáha predchádzať tvorbe lupín.


Táto výhoda využitia olivového oleja je určite najmenej známa! Jeho antivirotické a antibakteriálne vlasnosti pomáhajú pri boji s lupinami. Rovnako ako dokáže skvelo vyživovať, je schopný znížiť olupovanie, a tým redukovať výskyt lupín. Náš top tip: Doma pridaj k svojej bežnej maske na vlasy dve čajové lyžičky olivového oleja a šťavu z polovice citróna. To je víťazná kombinácia, keď sa chceš zbaviť otravných lupín!


By PureTrend

Copyright: iStock